Gold Gondola Zlatibor sa ponosom podržava regionalni skup Žensko preduzetništvo – u susret Expo 2027, koji će biti održan 18. novembra na Beogradskom sajmu. Skup, koji organizuje Privredna komora Srbije (PKS) u saradnji sa Expo-om, okuplja preduzetnice iz Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Republike Srpske i Slovenije.
U okviru ovog događaja aktivno učešće uzeće i Bojana Božanić, direktorka Gold Gondole Zlatibor, koja će sa drugim liderkama u oblasti preduzetništva diskutovati o izazovima i prilikama za žene preduzetnice. Skup počinje u 11.00 sati u nekadašnjoj Hali 5 Beogradskog sajma.
Branislava Simanić, direktorka Sektora preduzetništva Privredne komore Srbije, istakla je na jučerašnjoj konferenciji za medije važnost ženskog preduzetništva kao ključnog resursa za društveni i ekonomski razvoj, te izjavila da je žensko preduzetništvo danas u fokusu podrške od strane države. Posebno je istakla predstojeću specijalizovanu izložbu Expo 2027, koja će ženama preduzetnicama pružiti mogućnost umrežavanja i promocije njihovih proizvoda.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju, Jelena Žarić Kovačević, naglasila je značaj žene kao liderke u biznisu, koja balansira poslovne obaveze i roditeljstvo. Veruje da će predstojeći događaji omogućiti ženama da pokažu svoju kreativnost i ostave trajan pečat u poslovnom svetu.
Bojana Božanić, direktorka Gold Gondole Zlatibor, istakla je da svako preduzetništvo počinje idejom, ali da se razvija zahvaljujući zajednici, razmeni znanja i međusobnom poverenju. Prema njenim rečima, umrežavanje žena donosi novu energiju, inspiraciju i priliku da se osnaže i preuzmu rizike, jer kada se žene povežu – pokreću se promene. Kao predsednica Saveta za rodnu ravnopravnost opštine Čajetina, naglasila je da je u manjim sredinama posebno važno sistemsko povezivanje žena preduzetnica, te da je saradnja sa Privrednom komorom Srbije značajna za njihovo predstavljanje na EXPO-u i izlazak na šira tržišta. Poručila je da je cilj da se kroz zajedničke inicijative, konferencije i projekte žene sa Zlatibora pozicioniraju kao prepoznatljivi lideri sa vizijom i društvenom odgovornošću.
Gold Gondola Zlatibor sa ponosom podržava ovaj skup, jer verujemo u snagu i potencijal žena preduzetnica, te smatramo da su događaji poput ovog ključni za dalji razvoj ženskog preduzetništva u Srbiji i regionu.